O farnosti

Adorace

Adorace před Nejsvětější Svátostí oltářní se koná v mimoňském kostele každý čtvrtek po ranní mši svaté, zhruba od 8:30.

Farní kavárna

Pravidelné setkání farníků se koná vždy 2. neděli v měsíci v 15 hod. na faře. Farníci se střídají v přípravě malého pohoštění k této příležitosti.

Misie v Mimoni

Farnost Mimoň společně s Novým Hrozenkovem patří pod správu misijního řádu verbistů, neboli Společnosti Božího Slova.

Společnost Božího Slova

latinsky – Societas Verbi Divini – zkratka SVD – verbisté.

Je mužskou misijní řeholní společností Římskokatolické církve.

V roce 1875 ji založil sv. Arnold Janssen (1837 – 1909) v Steylu (dnešní Nizozemsko). Celoživotním povoláním  sv. Arnolda bylo žít a pracovat pro velké misijní dílo Církve.

Toto své poslání realizoval v bezvýhradném obětování svých sil hlásání Evangelia prostřednictvím misionářů a misijních sester v zemích, kde Boží Slovo ještě nebylo hlásáno a kde místní církev ještě nebyla schopná samostatného života.Území České rep. spadá pod slovenskou provincii Společnosti Božího Slova.
Více informací na www.svd.cz

Bývalé správce farnosti naleznete na Wikipedii: